Shrnutí
iShares MSCI Germany ETF je ETF, tedy fond obchodovaný na burze jako akcie. Spravuje ho IShares. Pozic uvnitř: 56. Deset největších tvoří 63 % fondu.
- Roční náklady
- 0,49 %
- Majetek fondu
- $1,57B
- Pozic
- 56
- Dividendový výnos
- 1,97 %
- Funguje od
- 1996
Co mluví pro
- Velký fond s majetkem $1,57B.
- Snadno se kupuje i prodává: denně se zobchoduje zhruba $39,6M.
- Průměrný roční růst za posledních deset let: 5,1 %.
- Funguje už od roku 1996.
Na co si dát pozor
- Deset největších pozic tvoří 63 % fondu, výsledek tak stojí na několika titulech.
- 99 % fondu je v jedné zemi (Německo).
- Náklady 0,49 % ročně jsou nad středem srovnatelných fondů (0,43 %).
- Za posledních pět let cena jednou spadla o 46 % pod své maximum.
Fond nemá vlastní Bulios Score ani Fair Price - obojí se počítá z výsledků jedné firmy. Tato stránka místo toho ukazuje, co ve fondu je a kolik stojí.
Cena
Výkonnost
- 1 měsíc
- +1,4 %
- 3 měsíce
- -2,3 %
- Letos
- -1,5 %
- 1 rok
- +2,8 %
- 3 roky
- +62 %
- 5 let
- +22 %
- 10 let
- +64 %
- Prům. market cap
- $121,0B
- P/E
- 16,4x
- Forward P/E
- 15,5x
- P/S
- 1,2x
- P/B
- 1,9x
- P/FCF
- 12,2x
- EV/EBITDA
- 11,4x
- Dividend yield
- 2,52 %
- ROIC
- 5,8 %
- ROE
- 15,1 %
- Hrubá marže
- 39,3 %
- Provozní marže
- 15,2 %
- Čistá marže
- 10,4 %
- Payout ratio
- 41,5 %
- Čistý dluh/EBITDA
- 1,9x
- Beta
- 0,96
Vážený průměr 50 největších firem, které tvoří 100 % fondu. Banky a pojišťovny se nepočítají do hrubé marže, ROIC a ukazatelů s EBITDA.
Co ve fondu je?
Koncentrovaný- 1 SASAP SE SAP.DE 12 %
- 2 SISiemens SIE.DE 12 %
- 3 ALAllianz ALV.DE 9,8 %
- 4 ENSiemens Energy AG ENR.DE 6,2 %
- 5 DTDeutsche Telekom AG DTE.DE 5,1 %
- 6 MUMünchener Rückversicherungs-Gesellschaft Aktiengesellschaft in München MUV2.DE 4,2 %
- 7 IFInfineon IFX.DE 4,2 %
- 8 DBDeutsche Börse AG DB1.DE 3,4 %
- 9 DHDeutsche Post AG DHL.DE 3,2 %
- 10 DBDeutsche Bank AG DBK.DE 3,2 %
Pozic ve fondu: 56. Deset největších tvoří 63 % majetku.
Složení k 30. 10. 2026.
Kam je fond rozložený?
Jedna zeměPodle sektorů
- Průmysl 29 %
- Síťová odvětví 4,7 %
- Nemovitosti 0,7 %
- Ostatní 66 %
Podle zemí
- Německo 99 %
- Spojené státy 0,6 %
Podle velikosti firem
- Mega cap 24 %
- Large cap 75 %
- Mid cap 1,2 %
Podle tržní hodnoty firmy: Mega cap od 200 mld. $, Large cap od 10 mld. $, Mid cap od 2 mld. $, Small cap od 300 mil. $, Micro cap pod 300 mil. $.
Největší sektor: Průmysl (29 %). Největší země: Německo (99 %). Největší skupina podle velikosti: Large cap (75 %).
Kolik mě to stojí?
Drahý- Ročně z $10 000
- $49,00
- Za 20 let
- $2 370
Z každých investovaných $10 000 si fond vezme $49,00 ročně. Neplatíte to zvlášť - strhává se to z hodnoty fondu. Za 20 let při růstu 5 % ročně to dá dohromady zhruba $2 370.
Jak se mu dařilo?
Dlouhodobě roste- Průměrně ročně za 10 let
- +5,1 %
- Nejhlubší propad
- -46 %
- Roční kolísavost
- 18 %
Průměrný roční růst za posledních deset let: 5,1 %. Nejhlubší propad v těchto letech: 46 % pod předchozí maximum.
Vyplácí dividendy?
Ano, vyplácí- Výnos
- 1,97 %
- Výplat ročně
- 1
- Poslední výplata
- $0,83
Za posledních 12 měsíců vyplatil $0,83 na podíl, tedy 1,97 % z dnešní ceny. Poslední výplata byla $0,83 dne 15. 6. 2026.
Dá se snadno koupit a prodat?
Velmi snadno- Denně se zobchoduje
- $39,6M
- Podílů denně
- 939K
V průměrný den se zobchoduje zhruba $39,6M tohoto fondu.
Jak drahé jsou firmy uvnitř?
Běžné ocenění- P/E firem uvnitř
- 16,4
- Průměrné Bulios Score
- 61 ze 100
Váha podle Bulios Fair Price
- Podhodnocené 32 %
- Férově oceněné 6,0 %
- Nadhodnocené 62 %
Firmy uvnitř se v průměru obchodují za 16,4násobek ročního zisku. Podle Fair Price vychází 62 % hodnocené váhy jako nadhodnocené.
Počítáno z největších firem (50), které tvoří 100 % fondu. Každá firma se počítá svou vahou. Vycházíme z metrik, Bulios Score a Fair Price jednotlivých firem.
Podobné fondy
Fondy, které drží z velké části totéž. Překryv říká, jakou část váhy mají s tímto fondem společnou.
| Fond | Sídlo | Majetek | Změna za 1 rok | Dividendy | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
DE DEL2.DE L&G DAX Daily 2x Long UCITS ETF | Irsko | 0,40 % | $39,0M | +6,7 % | Reinvestuje | 96 % |
FL FLGR Franklin FTSE Germany ETF | Spojené státy | 0,09 % | $37,5M | +1,4 % | Vyplácí | 95 % |
ET ETFDAX.WA Amundi DAX II UCITS ETF Acc | Lucembursko | 0,15 % | $1,53B | +11 % | Reinvestuje | 92 % |
DA DAX.PA Amundi DAX II UCITS ETF Acc | Lucembursko | 0,15 % | $1,54B | +7,2 % | Reinvestuje | 92 % |
LY LYY7.DE Amundi DAX II UCITS ETF Acc | Lucembursko | 0,15 % | $1,54B | +7,1 % | Reinvestuje | 92 % |
LD LDAX.SG Lyxor DAX (DR) UCITS ETF | Lucembursko | 0,15 % | $1,54B | +4,9 % | Reinvestuje | 92 % |