Feed EXIA.SG
EX

iShares DAX ESG UCITS ETF (DE) EXIA.SG · STU

8.24 € +0.29% (+0.02 €)

Shrnutí

iShares DAX ESG UCITS ETF (DE) je ETF, tedy fond obchodovaný na burze jako akcie. Spravuje ho IShares. Pozic uvnitř: 43. Deset největších tvoří 67 % fondu.

Roční náklady
0,12 %
Majetek fondu
138,4M €
Pozic
43
Dividendy
Reinvestuje
Funguje od
2021

Co mluví pro

  • Náklady 0,12 % ročně jsou pod středem srovnatelných fondů (0,43 %).
  • Průměrný roční růst za poslední tři roky: 19 %.

Na co si dát pozor

  • Deset největších pozic tvoří 67 % fondu, výsledek tak stojí na několika titulech.
  • 99 % fondu je v jedné zemi (Německo).
  • Obchoduje se málo: denně se zobchoduje jen zhruba 20,9K €.

Fond nemá vlastní Bulios Score ani Fair Price - obojí se počítá z výsledků jedné firmy. Tato stránka místo toho ukazuje, co ve fondu je a kolik stojí.

Cena

Výkonnost

1 měsíc
+2,2 %
3 měsíce
+1,2 %
Letos
+9,2 %
1 rok
+12 %
3 roky
+69 %
Prům. market cap
$122,1B
P/E
15,9x
Forward P/E
15,4x
P/S
1,2x
P/B
2,1x
P/FCF
11,9x
EV/EBITDA
11,3x
Dividend yield
2,51 %
ROIC
6,9 %
ROE
16,0 %
Hrubá marže
40,5 %
Provozní marže
16,0 %
Čistá marže
11,1 %
Payout ratio
40,0 %
Čistý dluh/EBITDA
1,9x
Beta
0,00

Vážený průměr 40 největších firem, které tvoří 100 % fondu. Banky a pojišťovny se nepočítají do hrubé marže, ROIC a ukazatelů s EBITDA.

Co ve fondu je?

Koncentrovaný
  1. 1
    SA
    SAP SE SAP.DE 13 %
  2. 2
    SI
    Siemens SIE.DE 12 %
  3. 3
    AL
    Allianz ALV.DE 9,3 %
  4. 4
    EN
    Siemens Energy AG ENR.DE 6,9 %
  5. 5
    DT
    Deutsche Telekom AG DTE.DE 5,0 %
  6. 6
    DB
    Deutsche Börse AG DB1.DE 4,4 %
  7. 7
    IF
    Infineon IFX.DE 4,4 %
  8. 8
    MU
    Münchener Rückversicherungs-Gesellschaft Aktiengesellschaft in München MUV2.DE 4,3 %
  9. 9
    EO
    E.ON SE EOAN.DE 3,8 %
  10. 10
    DB
    Deutsche Bank AG DBK.DE 3,8 %

Pozic ve fondu: 43. Deset největších tvoří 67 % majetku.

Složení k 31. 10. 2026.

Kam je fond rozložený?

Jedna země

Podle zemí

Podle velikosti firem

Podle tržní hodnoty firmy: Mega cap od 200 mld. $, Large cap od 10 mld. $, Mid cap od 2 mld. $, Small cap od 300 mil. $, Micro cap pod 300 mil. $.

Největší země: Německo (99 %). Největší skupina podle velikosti: Large cap (73 %).

Kolik mě to stojí?

Levný
Ročně z 10 000 €
12,00 €
Za 20 let
600 €

Z každých investovaných 10 000 € si fond vezme 12,00 € ročně. Neplatíte to zvlášť - strhává se to z hodnoty fondu. Za 20 let při růstu 5 % ročně to dá dohromady zhruba 600 €.

Jak se mu dařilo?

Dlouhodobě roste
Průměrně ročně za 3 roky
+19 %
Nejhlubší propad
-16 %
Roční kolísavost
16 %

Průměrný roční růst za poslední tři roky: 19 %. Nejhlubší propad v těchto letech: 16 % pod předchozí maximum.

Vyplácí dividendy?

Ne, reinvestuje

Fond nic nevyplácí. Co jeho pozice vydělají, zůstává uvnitř a promítá se do ceny.

Dá se snadno koupit a prodat?

Obchoduje se málo
Denně se zobchoduje
20,9K €
Podílů denně
2,5K

V průměrný den se zobchoduje zhruba 20,9K € tohoto fondu.

Jak drahé jsou firmy uvnitř?

Běžné ocenění
P/E firem uvnitř
15,9
Průměrné Bulios Score
62 ze 100

Váha podle Bulios Fair Price

Firmy uvnitř se v průměru obchodují za 15,9násobek ročního zisku. Podle Fair Price vychází 62 % hodnocené váhy jako nadhodnocené.

Počítáno z největších firem (40), které tvoří 100 % fondu. Každá firma se počítá svou vahou. Vycházíme z metrik, Bulios Score a Fair Price jednotlivých firem.

Podobné fondy

Fondy, které drží z velké části totéž. Překryv říká, jakou část váhy mají s tímto fondem společnou.

Fond Sídlo Majetek Změna za 1 rok Dividendy
EX
EXIA.DE iShares DAX ESG UCITS ETF (DE)
Německo 0,12 % $154,7M +12 % Reinvestuje 100 %
DE
DEL2.DE L&G DAX Daily 2x Long UCITS ETF
Irsko 0,40 % $39,0M +6,7 % Reinvestuje 97 %
EW
EWG iShares MSCI Germany ETF
Spojené státy 0,49 % $1,57B +2,8 % Vyplácí 87 %
ET
ETFDAX.WA Amundi DAX II UCITS ETF Acc
Lucembursko 0,15 % $1,53B +11 % Reinvestuje 85 %
DA
DAX.PA Amundi DAX II UCITS ETF Acc
Lucembursko 0,15 % $1,54B +7,2 % Reinvestuje 85 %
LY
LYY7.DE Amundi DAX II UCITS ETF Acc
Lucembursko 0,15 % $1,54B +7,1 % Reinvestuje 85 %

Používáme nezbytné cookies pro fungování webu a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti.